PR článek je jedním z nejsilnějších nástrojů, se kterými můžete propagovat svůj web, produkty či služby. Dobře napsaný PR článek nevtíravě a s dojmem objektivity osloví potencionální zákazníky nebo klienty. V dnešním článku si představíme jeho další výhody a také to, čeho s ním můžete dosáhnout. 

PR článek je libovolný informační článek nacházející se na internetovém médiu (web, online magazín), ale na rozdíl od klasických textů je navíc reklamou. Je to tedy kreativní a navíc účinná forma komunikace, která dokáže zacílit na úzce zaměřenou cílovou skupinu. PR články tedy zlepšují celkovou image firmy, služby či produktu a posilují jejich  důvěryhodnost u nových zákazníků. Jako forma reklamy je navíc tento typ levnější než klasické reklamy a má mnohem větší životnost. Na webech vydrží po předem stanovenou dobu nebo dokonce natrvalo. 

Kromě propagační funkce, hrají PR články podstatnou roli ve zvyšování pozice ve vyhledávačích. Znakem důležitosti jsou pro vyhledávače zpětné odkazy. Právě ty PR články obsahují a propojují ho s požadovaným webem. Je proto nutné takové články psát tak, aby obsahovaly klíčová slova uvedená v různých gramatických tvarech. Optimálně musí obsahovat maximálně 5 odkazů, které by měly vést na obsahové podstránky propagovaných služeb.

Podstatné je také se zaměřit na médium, na kterém bude váš PR článek zveřejněn. I dobře napsaný text se neprosadí, pokud se nedostane na stránky, které mu to umožní. Při výběru média se proto zaměřte na několik bodů: 1) vždy musí být obsahem relevantní k tomu, co chcete propagovat, 2) mělo by mít další vlastní obsah kromě PR článků (vyhýbejte se tzv. farmám na PR články), 3) zkontrolujte si průměrnou návštěvnost a jejich page/ domain authority – u obojího platí, že čím vyšší, tím lepší.

Není pochyb o tom, že kvalitně napsaný PR článek dokáže významně posílit váš projekt. Dostane se do povědomí více lidí, kteří si mnohdy ani neuvědomí, že na ně působí reklama. Pokud vás možnost zvýšit svoji pozici ve vyhledávačích a zviditelnit svůj web zaujala, ale nejste si jisti, jak takový článek správně napsat, svěřte se do našich rukou. Připravíme vám článek, který bude splňovat všechny vaše požadavky a bude úspěšně propagovat služby, produkty či přímo vás. Další informace a možnost vybrat si pro vás nejvhodnější médium máte na našem webu v sekci inzerce.