Proč neváhat s aktualizací systému WordPress

Provozujete svoje stránky, e-shop či magazín na WordPressu a váháte s každou aktualizací? Přijde vám zbytečné několikrát za měsíc kontrolovat, zda není váš web zastaralý? Obáváte se, že s aktualizací se pokazí funkcionalita, či vzhled vašich stránek? Jednoduše a stručně neváhejte!

Redakční systém WordPress je otevřený software (opensource), a proto každý, kdo jej používá, může přesně znát jeho zdrojový kód. Komunita, která s wordpressem pracuje, je opravdu velká, což má velkou výhodu v pravidelném vylepšování systému a všech jeho doplňků. Na druhou stranu zdrojový kód zná i hacker, který přes bezpečnostní chybu může váš web napadnout – získat cenná data, nebo vložit škodlivý kód (mallware).

Každá nová verze WordPressu obsahuje opravu chyb, přidává nové funkce, vylepšuje výkon a zlepšuje současné funkce takovým způsobem, aby splňovaly aktuální požadavky.

Ve své podstatě, pokud ignorujete aktualizace jádra wordpressu i jeho šablon a doplňků, ohrožujete bezpečnost stránek a přicházíte o nové funkce a vylepšení.

Zabezpečení stránek

Bezpečnost je nejdůležitějším důvodem, proč udržovat WordPress stránky aktualizované. Pokud používáte starší verzi WordPress, vystavujete se riziku, že nově objevené bezpečnostní riziko nemáte opravené. Pro útočníka (hackera) je pak jednoduché najít web s neaktualizovanou verzí WordPressu a stránku pomocí této chyby napadnout. Samotný útok ani nemusíte odhalit, zvlášť pokud se jednalo o útok za účelem získání cenných dat.

Stejný princip aktualizace je nutný dodržovat i v případě funkčních doplňků (pluginů) a grafických šablon. Již při výběru grafické šablony či pluginu sledujte, zda dochází k jeho aktualizaci, jak jsou s ním uživatelé spokojeni a zda vývojáři reagují na nahlášené problémy a dotazy.

Rychlost načítání stránek

WordPress vývojáři se vždy snaží udělat software rychlejší. Nově vydané aktualizované verze obsahují několik vylepšení výkonu. Díky tomu se stránky načítají rychleji a méně zatěžují váš server.

Rychlost načítání webové stránky je jedním z důležitých faktorů pro výsledky ve vyhledávání a je dobré ji optimalizovat na všech úrovních (jádro, funkční doplňky, grafické šablony).

Kompatibilita jádra, šablon a doplňků

Developeři funkčních doplňků (pluginů) a grafických šablon často koordinují jejich aktualizace s vydáním hlavních verzí WordPress. Takto se zajišťuje využití nově přidaných funkcí a vylepšení.

Při aktualizacích však může dojít i k problémům z důvodu konfliktů dílčích funkcí pluginů a jádra systému. Může k tomu dojít o především u těch pluginů nebo šablon, které nedodržují doporučené postupy pro jejich tvorbu.

Proto je důležité mít WordPress stránku zálohovanou.

Závěrem

Svůj WordPress web udržujte aktualizovaný, dále doporučujeme používat doplňky a grafické šablony, kteréjsou neustále vyvíjené.

Ceník správy webu

Provozujete webové stránky na wordpressu a nechcete ztrácet svůj čas s hlídáním bezpečnosti webu i jeho doplňků? Nabízíme vám pravidelnou údržbu a kontrolu vašich internetových stránek. Dle vybrané frekvence zkontrolujeme vaši administraci, zda jsou všechny části webu aktualizované a nehrozí bezpečnostní riziko. Pokud objevíme neaktualizované části, připravíme zálohu systému provedem aktualizace. Následně web otestujeme a podáme vám informaci. Update systému provádíme v nočních/ ranních hodinách aby případná krátkodobá nedostupnost webu neměla vliv na vaše zákazníky a náštěvníky.

Nenechte řešení aktualizací až na moment, kdy bude pozdě a opravy nákladné.

MINI

400

1 WEB/ MĚSÍČNĚ

Jednoduché prezentační weby.
Blogy, firemní či osobní vizitky.

Aktualizace jednou měsíčně
Aktualizace WordPressu
Aktualizace šablon
Aktualizace pluginů
Zálohování před aktualizací

STANDARD

900

1 WEB/MĚSÍČNĚ

Eshopy, magazíny,
vícejazyčné stránky.

24/7 monitoring webu
Aktualizace každé dva týdny
Aktualizace WordPressu
Aktualizace šablon
Aktualizace pluginů
Zálohování před aktualizací

FULL SERVICE

1750

1 WEB/MĚSÍČNĚ

Internetové stránky jakéhokoliv rozsahu.

24/7 monitoring
Aktualizace každý týden
Aktualizace WordPressu
Aktualizace šablon
Aktualizace pluginů
1 hodina úprav zdarma
Měsíční statistiky návštěvnosti
Denní zálohování
Malware, spam scan and cleaning
Optimalizace rychlosti načítání
404 monitoring

Minilmální platba na 3 měsíce.
Druhý a další web spravujeme se slevu 20%.
Klienti, se kterými spolupracujeme, mají 15%, slevu na první web.
Jednorázová aktualizace je navýšena o + 25 % zvoleného tarifu.

Objednat službu